,

Odabrali smo 48 najboljih za vas

Otkako smo zatvorili prijave filmova naše selektorice bacile su se na posao u potrazi za najboljim filmovima mladih autora. Ove godine to nije bio nimalo lak posao, ali to ih nije spriječilo da odaberu 7 i pol sati projekcijskog materijala za naše filmoljupce. Od preko 1000 filmova koje smo dobili iz doslovno svih dijelova svijeta, u program je uvršteno njih 48 iz Makedonije, Bangladeša, BiH, Argentine, Japana, Nizozemske, Kolumbije, Slovenije, Grčke, Tajvana, Filipina, Portugala, Brazila, Francuske, Armenije, Uzbekistana, Singapura, Španjlske, Irana, Ujedinjenog Kraljevstva, Kine, Poljske, Italije, i naravno lijepe naše Hrvatske. U nastavku vam predstavljamo filmove koji će se prikazivati u natjecateljskom dijelu Star Film Festa.

Popis odabranih filmova:  

  1. Mishko | Hanis Bagashov | igrani film 
  2. Chicken Fox |  Nuruzzman Khan | dokumentarni film 
  3. November Plum | Tatjana Dedic Starović i Ena Mitrovski 
  4. DO RE MI | Franco Ariel Malizia | animirani film
  5. A friendship in towtoe | Atsushi Kuwayama | dokumentarni film
  6. Doei | Pien van Grinsven | dokumentarni film
  7. Tides | Anna Magdalena Silva | dokumentarni film
  8. Vrzel | Ana Trebše | igrani film
  9. Nekydallo | Eleni Molfeta | eksperimentalni film
  10. A roof in common | Fan Wu | doumentarni film 
  11. Track changer  | Venice Atinza | dokumentarni film
  12. Histories of wolves | Agnes Meng | dokumentarni film 
  13. A Gis | Thiago Carvalhaes | dokumentarno/industrijski film
  14. Ponekad je lakše ubiti nekoga drugoga | Elizabeta Ružičić | igrani film
  15. My body | Sandralee Zinzen, Nicolas Nivesse | animirani film
  16. 3. rujan 2015. | Sara Jurinčić | dokumentarni film 
  17. Bibek | Bojan Radanović | igrani film 
  18. Road song | Liana Smbatyan | dokumentarni film
  19. The last cruise | Hristina Belousova | animirani/industrijski film
  20. Fly | Chong Jia En | animirani film
  21. Mouth of truth | Barbara Vekaric | igrani film 
  22. Elvis! | Rosa Anahi Sotelo Garcia | animirani film
  23. The hive | Sheila Avellaneda | dokumentarni film
  24. Breathing | Farshid Ayoobinejad | industrijski film
  25. White bedrooms | Gabriel Moran | eksperimentalni film
  26. Agelasta | Sara Garcia Jimenez | dokumentarni film
  27. The angry anonymous meeting | Jan Chaplin | igrani film
  28. Happy ending | Fernando Gonzales Gomez | igrani film
  29. White | David Moya | igrani film
  30. A tale | Rommain Buffi | eksperimentalni film
  31. Infusion | Jose A. Ballester | igrani film
  32. The king’s ring | Jeniffer Castandea Garcia | igrani film
  33. Monster’s walking | Diego Porral Soldevilla | animirani film
  34. On everyones’s lips | Kolektiv Red Argentina Mujeres De La Animation | eksperimentalno/animirani film 
  35. Strife | Julio Palacio | dokumentarni film
  36. Pillow | Jorge Gallardo | eksperimentalni film
  37. Grub | Pierre Mazingarbe | igrani film 
  38. War for keyboard warriors | Can-Zhao Lam | animirani film
  39. Grandpa | Marcjanna Urbanska | animirani film
  40. Last night dinner | Cesar Gonzalez Alvarez | igrani film
  41. Why are you leaving? | Fabio Vallarelli | igrani film 
  42. Jesus is b(l)ack  | Nintya Lopez Saitua | igrani film
  43. The Afterbirth | Ignacio Rodo Blanca Bonet | animirani film
  44. Non-stop | Jose Cachon | igrani film
  45. Senorita Hisas | Luis Paris Federico Scopazzo | dokumentarni film
  46. Kohlestift (Ugljeni štapić/bojica) | Carles Abad Tent | igrani film
  47. Red | Carlos Maestre |industrijski/animirani film 
  48. The final call | Pawel Cichonski | eksperimentalno/igrani film