Odabrani filmovi za peti Star Film Fest

Star Film Fest i ove godine ruši rekord prijavljenih filmova, i to čak s njih 569. Ovogodišnje selektorice filmova Martina Mladenović i Anja Kavić odabrale su 50 najboljih filmova u kategorijama: dokumentarnog, eksperimentalnog, igranog i animiranog filma. Posjetitelji će ove godine imati priliku uživati u 330 minuta čistog filmskog užitka.

Odabrani filmovi dolaze nam od autora iz Hrvatske, BiH, Srbije, Mađarske, Makedonije, Njemačke,  Slovačke, Francuske, Danske, Nizozemske, Ujedinjenog Kraljevstva, Španjolske, Portugala, Rusije, SAD-a, Meksika, Perua, Brazila, Argentine, Kolumbije, Irana, Kine, Tajvana, Filipina i Singapura.

Bogati filmski program uključuje 2 filma van natjecateljske kategorije koje potpisuju hrvatski redatelji. Riječ je o filmovima “Comic Sans” redatelja Nevia Marasovića i “Osmi povjerenik” redatelja Ivana Salaja koji su oduševili publiku i kritičare unutar, ali i izvan granica Hrvatske.

Vidimo se na Star Film Festu od 30. kolovoza  do 1. rujna 2018. godine u gradu Sisku!

 

Popis odabranih filmova:  

  1. Nadir | Pedro De Filippis | eksperimentalni film
  2. Gray Umbrella | Mohammad Poustindouz | igrani film
  3. Madres de Luna | Alicia Albares | igrani film
  4. Implied | Qi Yao & Qinnan Li | animirani film
  5. Animals are special effects | Sandra Jovanovska | eksperimentalni film
  6. La Vaca | Juan Jiménez | dokumentarni film
  7. Reverse | Hsin-tun Tsai | animirani film
  8. Hilos | Maria Margarita Cabarcas | animirani film
  9. La Comunion De La Nena | Juan Vicente Castillejo Navarro | dokumentarni film
  10. Evströnger | Silvia Conesa | igrani film
  11. Refugio | Federico Schmukler | igrani film
  12. Bienvenidos.mp4 | Gisela Toledo & Facundo Molina | eksperimentalni film
  13. Tomboy | Roman Reyes | dokumentarni film
  14. Waves | Sophie Chamoux | eksperimentalni film
  15. Het Verdriet Zal Niet Eeuwig Duren | Alexei Dmitriev | eksperimentalni film
  16. Tasty trip | Tom Girardot & Geoffroy Renard​ | animirani film
  17. On small things | Pernille Kjær | animirani film
  18. Forar | Sebastian Bruhn Ejlstrup Larsen | igrani film
  19. Humano | Marco Castro Terrazas | eksperimentalni film
  20. Tiger baby | Sarah Cheok | animirani film
  21. Dispassion | Isaac Ruiz Gastélum | eksperimentalni film
  22. Stuck in rut | Luka Padežanin | dokumentarni film
  23. Marjan – pluća grada Splita | Luka Končan | dokumentarni film
  24. Nemeček | Mirko Logožar & Ante Marin | dokumentarni film
  25. Onda mama i tata | Deni Zgonjanin | eksperimentalni film
  26. Violinist | Eva Basta | dokumentarni film
  27. Veze | Vanja Milošević | igrani film
  28. Azra | Antonela Zvonković | dokumentarni film
  29. Ibidem | Irma Matan | eksperimentalni film
  30. Sovica | Gabriela Prpić | eksperimentalni film
  31. Međuljudski šum | Magdalena Janđel | eksperimentalni film
  32. Stalkers United | Mina Stanikić | eksperimentalni film
  33. Lovačka sreća | Maja Alibegović | dokumentarni film
  34. Vani | Vladimir Tatomir | dokumentarni film
  35. Beautifool Erorr | Marija Lučić | eksperimentalni film
  36. Hide’n’seek | grupa autora | igrani film
  37. Mama | grupa autora | igrani film
  38. Suze | grupa autora | igrani film
  39. Slučajni prolaznik | Bruno Borovec & Mario Cvetković | animirani film
  40. Vražja posla | Višeslav Radić | igrani film
  41. Alegorija | Sonja Pongračić | animirani film
  42. Monday/German love story | Sophie Linnenbaum | igrani film
  43. Enough | Anna Mantzaris | animirani film
  44. American dream | Jonathan D’ambrosio | dokumentarni film
  45. Paper crown | Anna-Lena Schwing | dokumentarni film
  46. Alegria | Katalin Egely | animirani film
  47. Wounds to oblivion | Raquel Agea Ramos | igrani film
  48. Impasse | Alina Mikhailova | igrani film
  49. Grow | Febby Yauwanita | animirani film
  50. Tete d’olive | Armelle Mercat | animirani film