Odabrani filmovi za Star Film Fest

Stručni selekcijski žiri Star film festivala odabrao je od 375 pristiglih filmova 40 najboljih koji će biti prikazivani ovog rujna u Sisku

Odabrani su filmovi koji će se prikazivati na ovogodišnjem rujanskom Star Film Festivalu

Od 375 pristiglih filmova, odabrana su 40 ona najbolja dokumentarnog, eksperimentalnog, igranog, animiranog i one take žanra. Odabrani filmovi dolaze nam od autora iz Njemačke, Hrvatske, Beiruta, Singapura, Francuske, Bosne i Hercegovine, Slovačke, Srbije, Belgije, Sjedinjenih Američkih država, Crne gore i Ukrajine. Star Film Fest iz godine u godinu postaje sve važnije i važnije okupljalište filmaša i filmofila iz Hrvatske i svijeta čime smo iznimno ponosni.

Vidimo se na Star Film Festivalu od 1. do 3. Rujna 2016. godine u gradu Sisku!

Popis odabranih filmova:

  1. Frog Perspective/ Eliza Plocieniak-Alvarez/ Animirani
  2. Victoria/ Serge Hlayel/  Dokumentarni
  3. Fields of Rape/ Anselm Pyta/ Animirani
  4. The Kite Effect/ Prescilia Khoo / Tang Ying Hui/ Animirani
  5. Still Remains/ V.M. Isailovic/ Experimental
  6. Ožiljci u zrcalu/ Antonija Brodarec/ Igrani
  7. Les Courgettes De La Résistance/ Mélissa Idri/ Animirani
  8. Sektor/ Goran Škofić/ One Take
  9. Sekunda/ Luca McCormick/ Igrani
  10. Kako sam postala ti/ Ivana Živković/ Dokumentarni
  11. Divna budućnost ljubavi moja/ Marko Žunić/ Igrani
  12. Možno zajtra/ Martina Nagyová/ Experimental
  13. Milanovih 5 minuta/ Anita Kostanjčar/ Dokumentarni
  14. Ugasi svjetlo/ Janja Bijelić/ One Take
  15. Bijeli hrast / Luka Pisačić/ Animirani
  16. SENSITIVE/ Ut Barley Sugar/ Experimental
  17. Kong Fu/ Samuel Smith/  Dokumentarni
  18. Premier Automne/ Carlos De Carvalho/ Animirani
  19. Qatar/ Ognjen Petković/ Dokumentarni
  20. A Lunar Adventure/ Zahid Lagumdžić/ Animirani
  21. 1:03/ Marin Cvetko/ Igrani
  22. Prvo iskustvo/ Andrea Knezović/ Dokumentarni
  23. Hana, Hano, Hanice/ Karlo Vorih, Marko Bičanić/ Igrani
  24. Sotonin sin/ Marko Dješka/ Animirani
  25. Odrazi/ Mislav Kveštak/ Igrani
  26. Srećan put/ Alisa debelić/ Igrani
  27. UM UNS DIE WELT Osteuropäische Wanderarbeiter in Deutschland/Hanna Fischer/  Dokumentarni
  28. Inverzum/ Damir Bašić/ Igrani
  29. Dani/ Zoran Stojkovski/ Igrani
  30. The Vast Landscape – Porcelain Stories/ Lea Vidakovic/ Animirani
  31. Sisters/ Lea Vidakovic/ Experimentalni
  32. 58%/ Bojan-Haron Markičević/ Dokumentarni
  33. Rezidba/ Katerina Duda/ Dokumentarni
  34. An Elephant on the Moon / BARTHÉLÉMY Benjamin/ Animirani
  35. PRESENT MOMENT/  AIMIE VALLAT & NOAH DASSEL/ Dokumentarni
  36. Shoe Knows/ Leo Vitasević/ Dokumentarni
  37. Poslednji galebovi/ Nemanja Lakić/ Dokumentarni
  38. What the night brings/ Lea Triboulet/ Igrani
  39. Poor people/ Solmiya Tomashchuk/ Igrani
  40. Be back/ Andriy Kyryllov/ Experimentalni